Skaven.cz

Blog - články o vývoji hry na hrdiny pro děti

Blog: Skaven

Arkánum

V kukátku dalekohledu jsi zahlédl podivnou věc. Zprvu sis myslel, že je to velký pták, možná káně, ale když jsi pořádně zaostřil, spatřil jsi něco nevídaného. Nad korunami stromů pomalým tempem pluje jakási nevelká vzducholoď. Kam asi pluje? A kdo je posádka? Jaká dobrodružství na ni čekají?

Myšlenka Arkána vznikla, když si Johánek pro jednu z našich her připravil malou vzducholoď z lega. "K čemu vzducholoď?" říkal jsem si, ale pak mi to došlo. Vzducholoď je přeci fantastický dopravní prostředek! Doveze nás, kam budeme potřebovat, i do těch nejzašších koutů fantazie...

Čti dále…

První hraní

Máme za sebou první hru (respektive druhou, tu první jsme hráli s legem, ale byla bez přípravy). Příprava z mé strany zabrala cca 20 minut, myslím, že na první zkoušku to bylo adekvátní. Celou hru jsme odehráli cirka za půl hodiny, i přes pokročilý noční čas se pětiletý Johánek bavil až do konce a mě to bavilo taky. Takže splněno :)

Čti dále…

RPG pro děti - pravidla

Toto je první verze pravidel, podle které začínáme hru testovat

Čti dále…

RPG pro děti - soubojový systém

V době, kdy jsem začal přemýšlet o RPG pro děti byla na trhu jedna populární hra - Hero Kids, která je založena vpodstatě jen na boji. To se mi nelíbilo, protože nepovažuji za vhodné vést malé děti k zábavě spočívající v předstírání zabíjení jiných tvorů.

Čti dále…

Rpg pro děti - mechanismus vyhodocování II

Tentokrát bych se na téma rád podíval z pohledu "kdy házet"? Po několika odehraných sezeních začíná být jasné, že o házení ve hře s dětmi zas tak moc nejde. Hody je proto potřeba dobře připravit a dobře koncipovat.

Čti dále…