Spolehliví řemeslníci

Neboť jsme záhy zjistili, jak je snadné ve stavebnictví narazit na podvodníky a neseriozní jednání, jako poděkování těm, kteří svou práci dělají poctivě a dobře jsme připravili tento seznam spolehlivých řemeslníků.

Ondřej Netík (dusedomu.blogspot.cz) – zručný a erudovaný řemeslník, který nás naučil připravit a aplikovat hliněné omítky. Ondřej má velice inspirativní pohled na stavbu domu a rozhodně doporučujeme jeho služby!

Peter Hilovský z Kunčic pod Ondřejníkem – skutečný odborník na realizaci domácích ČOV, v zastoupení firmy ENVI-PUR,s.r.o. Příjemný pán, který své práci velmi dobře rozumí.

Sdružení živnostníka BOHÁČ-MAREK z Frenštátu pod Radhoštěm – firma nám realizovala pokládku střešní krytiny (Bramac) a instalovala střešní okno Velux. Vše proběhlo naprosto bez problémů, oceňuji zejména rychlé a vstřícné jednání a profesionálně odvedenou práci.

Martin Sušovský (www.mmspecial.com) – pan Sušovský nám dělal záhlaví studny. Vše proběhlo bez problému, ke všemu jsme dostali pečlivou instruktáž, kalkulace ceny byla dle domluvy dodržena. Kvalitně odvedená práce, kterou můžeme jen doporučit.

Dům oken Svoboda (www.dumoken.cz) – od této firmy jsme si nechali vyrobit okna. Líbilo se nám, že se pan Svoboda nesnažil prodat za každou cenu – upozornil nás na všechny nedostatky návrhu, které by nám v budoucnu mohly dělat potíže a vždy ochotně nabíl možné alternativy. Zaměření i montáž proběhly naprosto bez problému, je vidět, že firma tomu co dělá rozumí.

Zbyněk Strnadel (www.praceprobagr.cz) – pan Strnadel nám dělal všechny výkopové práce, a to velice pečlivě a umně. Můžeme jej rozhodně doporučit.

David Kalmus z Frenštátu pod Radhoštěm nám stavěl komín. Velice profesionálně a pečlivě.

Atelier 133 – projekt domu nám zpracoval Ing. Jiří Roubík, Ph.D, za jeho rady a nápady jsme velice vděční, je to příjemný člověk, který rozumí své práci.

4 thoughts on “Spolehliví řemeslníci

 1. Jirka N.

  Dobrý den,

  velice se mi líbí Váš blog a to vč. popisů jak jste dělali konkrétní části domu. Zajímalo by mě kolik Vás dům stál z finančního pohledu a co by jste dnes udělal jinak?

  Díky za odpověď a zdraví

  Jirka N.

  Reply
  1. admin Post author

   Dobrý den, máme rozpočet 2,3 mil. se vším všudy (tedy vč. studny, čov, stání a vnitřního vybavení domu). Co bych dělal jinak – je toho určitě mnoho (připravuji celý článek), ale co bych rozhodně změnil je velikost domu – určitě bych stavěl dům menší, klidně i poloviční.

   Reply
 2. Hanka Jemelková (Kostelníková)

  Ahoj Jirko,
  díky za tvůj blog, brzy nás to čeká, tak u tebe určitě budeme čerpat informace 🙂
  Nezvažuješ náhodou i rubriku „Nespolehliví řemeslníci“? To by mohlo být také velmi přínosné 🙂
  Díky za tvůj čas,
  Hanka

  Reply
  1. admin Post author

   Ahoj, rád slyším, že by se mé poznatky mohly někomu hodit 🙂 Na nespolehlivé řemeslníky jsem narazil jen jednou a věnoval jsem jim celý článek o základové desce. Od té doby jsem velice obezřetný a hlavně si vše s gustem zkazím sám 🙂 Kdyby vás cokoli zajímalo, napište, rád se podělím o knowhow.

   Reply

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *